Meer afschrikwekkende foto’s op tabaksverpakking

Tabak krijgt meer en afschrikwekkende foto’s op sigarettenpakjes en er komt een verbod op lekkere smaakjes in sigaretten en shag. Dat staat in de nieuwe Tabaksproductenrichtlijn waarmee de Europese Raad vrijdag 14 maart 2014 heeft ingestemd.

Pakje sigaretten

Ook zijn er voor het eerst op Europees niveau eisen gesteld aan de elektronische sigaret op het gebied van reclame, veiligheid en kwaliteit.

Jongeren ontmoedigen
Het kabinet heeft al eerder op voorstel van staatssecretaris Martin van Rijn (VWS) besloten de doelstellingen van de richtlijn te ondersteunen en na te streven. Van Rijn: “Ik ben blij dat de richtlijn nu definitief is, het is een lang traject geweest. Nederland heeft zich actief opgesteld, omdat het kabinet roken onder met name jongeren wil ontmoedigen: niet drinken en roken tot je achttiende”.

Meer informatie
Voorbeelden van tabaksverpakking met afschrikwekkende foto’s uit Australië

Plaats een reactie