Het Landelijk Samenwerkingsverband Aandachtswijken (LSA) organiseert op 31 augustus 2012 tussen 15:00 en 17:00 uur een debat tussen Tweede Kamerleden en vrijwilligers uit aandachtswijken. In de Winkel van Sinkel in Utrecht gaan we samen met debatleider Maarten Bouwhuis op zoek naar vernieuwende politieke standpunten over burgerschap en zeggenschap.
Een introductiefilm over het Landelijk Samenwerkingsverband Aandachtswijken.
Harde bezuinigingen raken mensen in de aandachtswijken het hardst. Buurthuizen sluiten, leefbaarheidsprojecten worden wegbezuinigd. Maar wat komt ervoor in de plaats? De actieve bewoners willen macht, mogelijkheden en zeggenschap in hun eigen wijk.
De burger is aan zet, dat zeggen alle politieke partijen in verschillende bewoordingen. Maar in hoeverre willen ze die burger ook echt iets in handen geven? In hoeverre is het een holle frase om harde bezuinigingen door te kunnen voeren? Zijn er partijen die binnen de economische crisis daadwerkelijk idealen en ideeën hebben om de leefbaarheid in aandachtswijken te vergroten? Daar gaan we op 31 augustus achterkomen tijdens het debat: Zeggenschap in de wijk.
Enkele onderwerpen die aan bod zullen komen zijn:
-rechten voor bewonersgroepen om publieke diensten over te nemen en buurtgebouwen over te nemen
-rechten van bewoners als gelijkwaardige partners in de wijk vastleggen in wetgeving
-geld voor leefbaarheidsprojecten en zeggenschap daarover
Aanwezige (kandidaat)Kamerleden zijn onder meer:
– Ixora Balootje (ChristenUnie)
– Betty de Boer (VVD)
– Sadet Karabulut (SP)
– Jacques Monasch (PvdA)
– Kees Verhoeven (D66)
– Linda Voortman (GroenLinks)
– Hero Brinkman (Democratisch Politiek Keerpunt)
Aanmelden
Stuur een e-mail naar info@lsabewoners.nl onder vermelding van Debat